13-19 stycznia 2019 r.

NIEDZIELA – 13 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego
7.00 + Józef Żeliszewski (12 greg.)
7.00 + Maria Golonka (7 greg.)
9.00 ++ Helena Gabrych (19 r.śm.), Paweł Gabrych – intencja od syna z rodziną
10.30 ++ Julia Kobiałko i Zmarli z Rodziny
10.30 + Wioletta Nowak – intencja od rodziców Marii i Jana
12.00 ++ Zdzisław Kuliczkowski i Zmarli z Rodziny
12.00 Dziękczynno-błagalna w intencji Mieczysławy (ona) i Bogusława Połyniak w 40 rocznicę ślubu oraz Za Zmarłych ++ Rodziców: Zofię i Kazimierza, śp. Szymon
15.00 Dziękczynno-błagalna w intencji Ani Ruta w 18 rocznicę urodzin
18.00 ++ Jan Łatanik, Zmarli z Rodzin obu stron

PONIEDZIAŁEK – 14 stycznia
6.30 + Józef Żeliszewski (13 greg.)
6.30 + Maria Golonka (8 greg.)
7.00 + Władysław Giłka – intencja od sąsiadów
18.00 + Zdzisław Shröter – intencja od żony

WTOREK – 15 stycznia
6.30 + Józef Żeliszewski (14 greg.)
6.30 + Maria Golonka (9 greg.)
7.00 + Henryka (ona) Wojcieszak – intencja od rodziny Szulów z Dębicy
18.00 ++ Franciszka (ona) i Henryk Grenda – intencja od pracowników Urzędu Skarbowego

ŚRODA – 16 stycznia
6.30 + Józef Żeliszewski (15 greg.)
6.30 + Maria Golonka (10 greg.)
7.00 + Eugeniusz Serewa (30 dzień od pogrzebu)
18.00 + Zofia Piasek (1 r.śm.)

CZWARTEK – 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata
6.30 + Józef Żeliszewski (16 greg.)
6.30 + Maria Golonka (11 greg.)
7.00 + Eugeniusz Serewa – intencja od żony Teresy
7.00 + Wiesław Studenny (30 dzień od pogrzebu)
18.00 ++ Antoni Kordek (7 r.śm.), Zmarli z Rodziny Kordków, Stanisława (ona) i Tadeusz Słowik

PIĄTEK – 18 stycznia
6.30 + Józef Żeliszewski (17 greg.)
6.30 + Maria Golonka (12 greg.)
7.00 + Henryka (ona) Wojcieszak – intencja od rodziny Dankowskich
7.00 + Marian Góral – intencja od uczestników pogrzebu
18.00 ++ Danuta i Krystyna Michalczewska, Zmarli z Rodzin obu stron

SOBOTA – 19 stycznia – wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa
6.30 + Józef Żeliszewski (18 greg.)
6.30 + Maria Golonka (13 greg.)
7.00 + Eugeniusz Serewa – intencja od córki Danuty z mężem
7.00 + Sabina Andrysiewicz
18.00 + Stanisław Poznaniak (10 r.śm.)

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjne kolędy śpiewamy i adorujemy Żłobek Bożej Dzieciny do 2 lutego.

2. Od piątku (18 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
– w czwartek (17 stycznia) – wspomnienie św. Antoniego, opata
– w sobotę (19 stycznia) – wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa
4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać duchowość życia małżeńskiego i rodzinnego lub dowiedzieć się więcej o tej wspólnocie, na otwarte spotkanie w dzisiejszą niedzielę ok godz. 16.00 w salce na plebanii (wejście od strony przedszkola „Arka Noego”). Szczegóły na ulotkach i na stronie internetowej naszej parafii.

5. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy do adoracji Bożej Dzieciny po każdej Mszy św..

6. ZMIANA URZĘDOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w środy – tylko w nagłych wypadkach
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

7. Parafia pw. św. Stanisława Kostki zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej, który odbędzie się w tym kościele w dniu 18 stycznia (czwartek) o godz. 18.00. Wstęp wolny.

8. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (19.01.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów
przy ul. Chorwackiej, Kopernika i Żółkiewskiego.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Ukazał się także najnowszy numer numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2 zł), a w nim m.in. relacje z Pasterek, jasełek, orszaku Trzech Króli, ciekawy wywiad o małżeństwie, kryzysie rodzin z Konsultorem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Panem Mieczysławem Guzewiczem. W zakrystii można wciąż zaopatrzyć w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

10. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Kazimierza Hinz. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 13 stycznia 2019 r.                                                Ks. Stanisław Oracz – proboszcz

30 grudnia 2018 r. – 5 stycznia 2019 r.

NIEDZIELA – 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jazusa, Maryi i Józefa
7.00 + Jadwiga Jagiełka – intencja od córki Oli z rodziną i syna Andrzeja z rodziną
9.00 ++ Zbigniew Obszarski, Franciszek Kisiel
10.30 ++ Franciszka (ona), Mieczysław, Kazimierz Lewandowscy, Marianna, Andrzej Żądło
12.00 ++ Irena, Jan Łabęcki, Bronisław Bączkowski, Dziadkowie obu stron
15.00 + Bożena Rzepiela – intencja od braci z rodzinami
18.00 Dziękczynna w intencji Reginy i Tadeusza Wojtkiewicz w 45 rocznicę ślubu

PONIEDZIAŁEK – 31 grudnia
6.30 + Halina i Zygmunt Wieczorkowie (30 dzień od pogrzebu)
7.00 + Henryka (ona) Wojcieszak (30 dzień od pogrzebu)
7.00 + Władysław Giłka (30 dzień od pogrzebu)
18.00 Za Parafian
18.00 ++ Zbigniew Ponicki (w rocznicę śmierci), Zmarli z Rodziny
18.00 ++ Klementyna Matkowska, Zbigniew Matkowski, Maria i Bolesław Łazarscy

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 1 stycznia 2019
7.00 Za Parafian
9.00 ++ Rodzice: Stanisława (ona) i Józef Szczepaniak
10.30 ++ Leon i Anna Białczyk, Zmarli z Rodziny
12.00 Dziękczynno-błagalna w intencji zawierzenia całej rodziny Niepokalanemu Sercu NMP i o nawrócenie grzeszników
15.00 + Zofia Kopacka (21 r.śm.), Zmarli z Rodziny – intencja od rodziny
18.00 ++ Anna i Stanisław Smolińscy i Zmarli z Rodziny

ŚRODA – 2 stycznia – wsp. Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i dK
6.30 + Józef Żeliszewski (1 greg.)
7.00 + Bogdan Teclaf (30 dzień od pogrzebu)
7.00 O Boże błogosławieństwo, opiekę NMP Wspomożenia Wiernych, wszelkie potrzbne łaski dla Ireny Łatanik z okazji urodzin – intencja od dzieci i wnuków
18.00 ++ Siostry Skowrońskie, Elżbietanki: Wojciecha (ona), Romuli Fajfer

CZWARTEK– 3 stycznia
6.30 + Józef Żeliszewski (2 greg.)
7.00 + Teresa Urban (3 r.śm.) – intencja od mamy
7.00 O umocnienie powołania dla kleryków, diakonów i kapłanów, o nowe powołania do seminarium koszalińskiego i we wszystkich intencjach Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego
18.00 + Zdzisław Shröter – intencja od córki Renaty, Bogdana i wnuka Tomasza z rodziną

PIĄTEK – 4 stycznia
6.30 + Józef Żeliszewski (3 greg.)
7.00 + Henryk Gumiela (30 dzień od pogrzebu)
7.00 + Jerzy Guzy (30 dzień od pogrzebu)
18.00 ++ Dorota Mądrach (1 r.śm.), Magdalena Śledzik – intencja od rodziców

SOBOTA – 5 stycznia
6.30 + Józef Żeliszewski (4 greg.)
7.00 W intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata
7.00 + Teresa Pytlinska (1 r.śm.) – intencja od męża i dzieci
18.00 ++ Jan, Maria Szajniccy, Zmarli z Rodziny

KOLĘDA A.D. 2019

UWAGA! ZMIANA URZĘDOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w środy – tylko w nagłych wypadkach
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zarozumienie

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku włącznie
o godz. 15.30. zaś w soboty od godz. 11:00
W niedzielę i święta – kolędy nie ma.

PLAN KOLĘDY 14-21.01.2019

Poniedziałek (14.01.2019 r.)
ul. Traugutta
ul. Trentowskiego (cała)
ul. Makuszyńskiego

Wtorek (15.01.2019 r.)
ul. Żeromskiego numery parzyste od 14a do 60 (włącznie)

Środa (16.01.2019 r.)
ul. Żeromskiego numery parzyste od 62 do 114
ul. Żeromskiego numery nieparzyste od 45a do 121
ul. Żeromskiego 1 a b, 3 a b c d
ul. Żeromskiego 17, 19, 21

Czwartek (17.01.2019 r.)
ul. Żeromskiego 23, 25, 27, 29, 31, 33
ul. Wyspiańskiego 1, 3, 7, 9
ul. Wyspiańskiego 6 a b c d e

Piątek (18.01.2019 r.)
ul. Wyspiańskiego 2 a b c d, 4 a b c d
ul. Wyspiańskiego 11, 12, 13, 15, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55
ul. Wyspiańskiego – domki od 20 do 58

Sobota (19.01.2019 r.)
ul. Wyspiańskiego – domki od 80 do 132
ul. Tetmajera 2, 4, 6, 8, 10, 12

Poniedziałek (21.01.2019 r.)
ul. Tetmajera 7, 11, 13, 15
ul. Tetmajera 14, 16, 20
ul. Tetmajera 22, 24, 26, 40
ul. Tetmajera 28, 30
ul. Rugijska

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku włącznie
o godz. 15.30. zaś w soboty od godz. 11:00
W niedzielę i święta – kolędy nie ma.

PLAN KOLĘDY 7-14.01.2019

Poniedziałek (7.01.2019 r.)
ul. Medyczna 8, 9, 10, 12, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35

Wtorek (8.01.2019 r.)
ul. Medyczna 37 a b c d e f
ul. Wojska Polskiego 37 a b c d e f

Środa (9.01.2019 r.)
ul. Wojska Polskiego 39 a b c d e f
ul. Wojska Polskiego 41 a b c d e f

Czwartek (10.01.2019 r.)
ul. Wojska Polskiego 35 b c
ul. Wojska Polskiego 52 a b c
ul. Wojska Polskiego 54 a b c
Domki wzdłuż ul. Wojska Polskiego numery od 45 do 100

Piątek (11.01.2019 r.)
ul. Mała (cała)
ul. Drzymały (cała)
ul. Reymonta (cała)

Sobota (12.01.2019 r.)
ul. Bogusławskiego
ul. Fredry
ul. Ceglana
ul. Warsztatowa
ul. Dworzec Towarowy
ul. Sportowa
ul. Świteź

Poniedziałek (14.01.2019 r.)
ul. Traugutta
ul. Trentowskiego (cała)
ul. Makuszyńskiego

PLAN KOLĘDY: 2-7.01.2019

Środa (2.01.2019 r.)

ul. Hutnicza (cała)
ul. Połabska (cała)

Czwartek (3.01.2019 r.)

ul. Armii Krajowej
ul. Obrońców Helu
ul. Lotnicza (cała) 1c, 5, 7, 9, 11, 15, 17
ul. Szybowników 2 abc, 4 ab

Piątek (4.01.2019 r.)

ul. Kraszewskiego (cała)
ul. Medyczna 22-32
ul. Medyczna 34 (dawny hotel wojskowy)
ul. Medyczna 43, 44, 45, 47, 49, 50, 52
ul. Chorwacka
ul. Kopernika
ul. Żółkiewskiego

Sobota (5.01.2019 r.)

ul. Grunwaldzka (cała)
ul. Medyczna 11 a b c

Poniedziałek (7.01.2019 r.)

ul. Medyczna 8, 9, 10, 12, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35

PLAN KOLĘDY: 28.12.2018-2.01.2019

28.12.2018 r. (Piątek)

ul. Szarych Szeregów
ul. Walecznych
ul. Armii Ludowej (Górna)
ul. Batalionów Chłopskich
ul. Batorego
ul. Czwartaków
ul. Partyzantów

29.12.2018 r. (Sobota)

Osiedle Gładyszewo – ulice: Agatowa, Kamienna, Rubinowa, Turkusowa, Szafirowa, Granitowa,

Kotuńska Droga, Kośno, Łęgi

2.01.2019 r. (środa)

ul. Hutnicza (cała)
ul. Połabska (cała)

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 15.30. zaś w soboty od godz. 11:00
W niedzielę i święta – kolędy nie ma.

Kolęda jest jedyną w roku, oficjalną wizytą księdza z parafii w Waszym domu. Stąd bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni w domu. Dzieci i młodzież szkolna przedstawia księdzu zeszyt, ćwiczenia z religii oraz dzieci klas trzecich (pierwszokomunijne i młodzież gimnazjalna) indeksy.

W trakcie Kolędy podejmowane będą ważkie tematy związane z Rokiem duszpasterskim „W mocy Ducha Bożego”, inicjatywy duszpasterskie, propozycje od Parafian, inwestycje.