Wspomnienie z pielgrzymki

 

W dniu 6.07.2015.  Wczesnym rankiem wyruszyła pielgrzymka autokarowa członków Żywego Różańca z naszej parafii. Wyruszyliśmy do Kalisza do paraf Św. Józefa, gdzie miejscowy diakon oprowadził nas po Sanktuarium. Tam ujrzeliśmy piękny obraz, jak matka Boża i Św. Józef trzymają za rękę Pana Jezusa. W podziemiach zwiedziliśmy kaplice zafundowaną przez kapłanów ocalonych z obozu koncentracyjnego Dachau. Następnie pojechaliśmy do Lichenia. Zwiedzaliśmy świątynie i kaplice w podziemiach i całun turyński-kopie. Z Lichenia udaliśmy się do strzelna. Znajduje się tam najstarszy kościół, największa romańska świątynia w Polsce. Zbudowana na planie koła-rotunda Św. Prokopa, obok rotundy jest kościół Św. Trójcy i NMP, wybudowany razem z klasztorem norbertanek. W kościele tym znajduje się około 700 relikwii oraz krucyfiks z Chrystusem Ukrzyżowanym z XIV w. Kolumny romańskie bardzo ciekawie przedstawiają dwie skrajne cechy. Jedna ukazuje dobre cechy człowieka, druga przywary kojarzone ze złem. Do Strzelna przybywa bardzo dużo pielgrzymek z całego świata. Tam też była odprawiona Msza Św. Za pielgrzymów z naszej parafii,  w miejscu gdzie przed wiekami modlili się polscy królowie.

Zelatorka Halina Kowal

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1264032