Od samego początku pracy sióstr Misjonarek Klaretynek w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile działa założona przez siostry schola dziecięca „Miriam”. Zadaniem scholi jest animacja muzyczna wszystkich Mszy świętych i nabożeństw dla dzieci w naszej parafii.

W każdą  niedzielę można nas usłyszeć na Mszy św. dla dzieci o godz. 12.00. Trzeba przyznać, że scholanki i scholankowie wypełniają swoje zadanie bardzo rzetelnie nie bojąc się ani przychodzenia do kościoła kilka razy w tygodniu na różańce w październiku, ani wstawania wcześnie rano w adwencie. Niektóre z dziewcząt ze scholi uczą się też gry na gitarze, żeby w przyszłości móc wspomóc (a może nawet zastąpić) osobę prowadzącą.

Próby scholi odbywają się w niedziele o godz. 10.30. 

Nasza schola istnieje wiele lat. Najstarsze scholanki pamiętają jak jeszcze scholę prowadziła s.Elżbieta Misjonarka Klaretynka. Następcą s.Eli była s.Monika, która prowadziła scholę przez prawie 6 lat. W tym czasie schola stała się jedną wielką rodziną. Odbyło się około 6 wspólnych wycieczek. Przez te lata zostało wprowadzonych wiele zmian, schola założyła swoje własne śpiewniki, dostała stroje na lato i zimę a dziewczyny z  klas ponadgimnazjalnych przeszły do scholi młodzieżowej. Schola „Miriam” stała się nie tylko miejscem gdzie młodsze dziewczynki wielbią śpiewem Boga, ale domem i miejscem wychowania, do którego z radością zawsze mogłyśmy przyjść. Niestety siostry opuściły naszą parafię i w zastępstwie przyszła pani Ania. Jak zawsze początki nie były łatwe, ale wszystko się ułożyło. Po pewnym czasie znowu zostałyśmy bez opiekuna, więc wzięłyśmy sprawy w swoje ręce. Nie wszystko nam wychodziło, ale udało się  utrzymać nasz dom przy życiu. Z pomocą przyszła nam pani Marlena, dzięki której powoli wracamy do dawnej świetności. Wszystkie przeszkody przetrwałyśmy i przetrwamy, dopóki schola „Miriam” nadal będzie znaczyć tyle co znaczy, czyli dopóki będzie naszym domem.

Angelika

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265655