Bierzmowanie przynosi zatem wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej:
- zakorzenia nas głębiej w Bożym Synostwie, tak że możemy mówić:
,, Abba, Ojcze!" (Rz 8, 15);
- ściślej jednoczy nas z Chrystusem;
- pomnaża w nas dary Ducha Świętego;
- udoskonala naszą więź z Kościołem;
- udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się krzyża.
Przypomnij sobie, że otrzymałeś duchowy znak, ,,ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha poznania i pobożności, ducha świętej bojaźni", i zachowuj to, co otrzymałeś. Naznaczył Cię Bóg Ojciec, umocnił Cię Chrystus Pan i ,,dał zadatek" Ducha. (1303 KKK)
Sakramentu bierzmowania, podobnie jak chrztu, którego jest dopełnieniem, udziela się tylko jeden raz. Wyciska on w duszy niezatarte duchowe znamię, ,,charakter", który jest znakiem, że Jezus Chrystus naznaczył chrześcijanina pieczęcią swego Ducha, przyoblekając go mocą z wysoka, aby był Jego świadkiem.( 1304 KKK)
,,Charakter" sakramentu udoskonala kapłaństwo wspólne wiernych, otrzymane w chrzcie, a ,,bierzmowany otrzymuje moc publicznego wyznawania wiary w Chrystusa, jakby na zasadzie obowiązku".(1305 KKK)
Do sakramentu bierzmowania w trybie zwyczajnym przygotowuje się młodzież od kl 2 gimnazjum oraz uczniowie 1 klasy szkół średnich. Polega na cyklicznych spotkaniach w ramach katechezy parafialnej w grupie większej lub mniejszej (kilkunastoosobowej) pod opieką animatora.
Zapisy młodzieży w obecności rodziców odbywają się w ogłoszonych wcześniej terminach. W sprawach bierzmowania zgłaszamy się do ks. Remigiusza odpowiedzialnego za przygotowania.
Dla osób starszych, już pracujących, którzy w odpowiednim czasie nie przygotowali się do bierzmowania i nie przyjęli tego sakramentu, przewidziany jest osobny tryb przygotowania do przyjęcia bierzmowania. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265661