18 niedziela Zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego - 06. 08. 2017

 

1. Dzisiejszą Niedziele przeżywamy pod znakiem Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pana Jezusa na Górze Tabor i nas wzywa do autentycznej przemiany naszego życia.

2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy

- Wtorek św. Dominika – prezbitera

-  Środa - św. Teresę Benedyktę od Krzyża dziewicę i męczennicę patronkę Europy

- Czwartek św. Wawrzyńca diakona i męczennika

- Piątek św. Klarę dziewice.

 

3. W przeszłą Niedzielę (13 sierpnia) kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne poprowadzą:

- bezpośrednio po Mszy św. do 19.30 –Apostolat Maryjny ministranci, lektorzy z rodzicami oraz- od 19.30 do 20.00 – Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego O godz. 20.00 wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Złota, Orzeszkowej, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnikiem między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103, powrót deptakiem koło sklepu „Multus” do kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I .Żywy różaniec; II. Rodzice ministrantów. III. Odnowa w Duchu Świętym. IV. Domowy Kościół; V. Lektorzy. Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji. Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Grzegorz .

4. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary do puszki na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Seminarium Duchownego w Koszalinie

5. Najbliższe spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie w pierwszy poniedziałek września.

6. W Koszalinie działa szkoła modlitwy dla wszystkich, gdyż po szkole modlitwy pragniemy się spotkać. Najbliższe spotkanie szkoły w czwartek 10 sierpnia 2017 roku w kościele pw. św. Józefa (przy katedrze) o godz. 18.30.

7. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza – Góra Chełmska

8. Parafia Św. Rodziny zaprasza na Wakacyjną Szkołę Biblijną która poprowadzi w dniach od 11 do 15 sierpnia ks. Jose Maniparambili.

9. Komunikat Policji.

10. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom z domu przy ul. Mickiewicza 97 ABCD za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą Niedzielę, przyszło 4 osoby. Osobne podziękowanie dla nowożeńców z piątku i soboty za dekorację ołtarza kwiatami. „Bóg zapłać!”

W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Mickiewicza 99 ABCDE.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii: śp. Leszka Reiss, śp. Klaudie Grundas, śp. Jana Głuchowskiego którego pogrzeb będzie w poniedziałek Msza św. o godz. 10.00 na cmentarzu o 11.00 wieczny odpoczynek racz im dać Panie…!

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

ks. Stanisław Oracz

Proboszcz Parafii

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265694