XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2017r.

 

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

- poniedziałek (24 lipca) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

-  wtorek (25 lipca) – Święto św. Jakuba, Apostoła

W tym dniu jest także wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy św. święcenie pojazdów.

Swoje imieniny obchodzą: Bp Krzysztof Zadarko i Bp Krzysztof Stefan Włodarczyk oraz nasz organista Pan Krzysztof. W naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnych Solenizantach.

- środa (26 lipca) – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

- sobota (29 lipca) – wspomnienie św. Marty

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z grupą siódmą (Piła, Jastrowie) w dniach 1-13 sierpnia. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Zapisy na pielgrzymkę - ks. Mateusz Chmielewski 697574222. Zapisy do Złotej Grupy u duszpasterzy tutejszej parafii. Zwyczajem lat ubiegłym bardzo prosimy o tradycyjny nocleg dla jasnogórskich pielgrzymów w dniu 1 sierpnia ok. godz. 18.00. Za zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

3. Zapraszamy na rekolekcje ze słynnym o. Johnem Bashobora, które odbędą się w Szczecinku w dniach od 18 do 20 sierpnia. Szczegóły i program na plakacie przy wyjściu z kościoła.

4. Z polecenia Ks. Biskupa Ordynariusza w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach naszej diecezji odbędzie się zbiórka ofiar na renowację gorzowskiej katedry, która ucierpiała w niedawnym pożarze. W naszej parafii ofiary na ten cel będą zbierane po wszystkich Mszach świętych w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie potrzeby. (patrz: Komunikat)

5. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego we wtorek (27 lipca) na o godz. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne tej wspólnoty w salce.

6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Kotuńska Droga, Kośno, Łęgi.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Piła, 23 lipca 2017 r.                                                        Duszpasterze

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1284243