XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.07.2016r.

 

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

- we wtorek (11 lipca) – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

- w środę (12 lipca) – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika

- w czwartek (lipca) - 13 lipca – wsp. świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

- w sobotę (15 lipca) – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła

- w niedzielę (16 lipca) – tradycyjne wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej

Szkaplerznej)

2. W czwartek (13 lipca) trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Tym razem pod hasłem: „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20.00 poprowadzą grupy pod opieką Siostry Zofii i Ks. Dariusza.

Trasa procesji: ulice: Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej, Złota – do kościoła.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą:

I - Żywy Różaniec; II - Kręgi Kościoła Domowego, III - Odnowa w Duchu Świętym, IV - Młodzież V – Lektorzy

Na procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni fatimskich, lampiony. Za całość nabożeństwa w Kościele i procesję odpowiada Ks. Dariusz.

3. Z dniem 13 lipca (czwartek) kończy posługę w naszej parafii w ramach wakacyjnego zastępstwa Ks. Neoprezbiter Rafał Dresler. Serdecznie dziękujemy Ks. Rafałowi za Jego pełną gorliwości i świadectwa służbę, a na kolejny etap kapłańskiej drogi życzymy – Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus błogosławi, wspiera i umacnia. Szczęść Boże!

4. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Przyszło 8 osób. Bóg zapłać! Osobne podziękowania dla Pani Ewy i Siostry Zofii za dekoracje kwiatowe w kościele i kaplicy. W najbliższą sobotę (15.07.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Agatowa (cała).

5. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Czarnem organizuję pielgrzymkę do Sanktuariów Francji. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”. Ukazał się także najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” – w nim parafialne wydarzenia ostatniego okresu.

7. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Helenę Mężyk, śp. Jerzego Kozłowskiego, śp. Tadeusza Szymborskiego, śp. Lidię Szpot oraz śp. Mariana Ziemiańskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek (11.07.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Piła, 9 lipca 2017r.                               Ks. Stanisław Oracz – proboszcz

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265695