XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.07.2016r.

 

1. Serdecznie witamy w naszej Rodzinie Parafialnej Ks. Rafała Dreslera - neoprezbitera, który przybywa do nas aby w ramach wakacyjnego zastępstwa pomagać nam w pracy duszpasterskiej. Witając go życzymy mu dobrego samopoczucia, o które pewnie wszyscy zadbamy.

 

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

- w poniedziałek (3 lipca) – Święto św. Tomasza, Apostoła

- w czwartek (6 lipca) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

- w sobotę (8 lipca) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

 

3. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca lipca.

I piątek – na Mszę o 18.00 zapraszamy Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy zmiana tajemnic

I sobota – Msza o godz. 7.00, a po niej cząstka Różańca św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy

 

4. Zainteresowanym przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych z racjiI piątku.

 

5. Od 1 lipca rozpoczęliśmy w naszej parafii wakacyjny porządek nabożeństw:

Msze święte w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) odprawiamy:

Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodz. o godz. 15.00

Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

 

6. W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej:

Kancelaria parafialna będzie czynna:

w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,

w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

Uwaga: w sytuacjach losowych o każdej porze.

 

7. Ofiary składane dzisiaj do puszki są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego. Za zrozumienie tej potrzeby składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kaplicy, a dla Pani Ewy za ułożenie kwiatów. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Turkusowa i Szafirowa (całe ulice).

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”. Ukazał się także najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” – w nim parafialne wydarzenia ostatniego okresu.

 

10. Wszystkim rozpoczynającym czas urlopów i wakacji życzymy – miłego, ubogacającego i bezpiecznego wypoczynku! Dzieci i ich Rodziców, wychowawców kolonijnych zachęcamy do korzystania z Mszy świętych niedzielnych, gdziekolwiek by byli.

 

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jarosława Radtke, śp. Ilonę Kudlińską, której pogrzeb będzie w Wyrzysku. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Piła, 2 lipca 2017r.                                     Ks. Stanisław Oracz – proboszcz

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265685