XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2016r.

1. Z końcem czerwca br. Ks. Czesław osiągnąwszy wiek emerytalny zakończy pięcioletnią posługę duszpasterską w naszej parafii i uda się na zasłużoną emeryturę w swoje piękne, rodzinne strony do Lublina. Jako wspólnota parafialna chcemy wyrazić Ks. Czesławowi ogromną wdzięczność za jego ofiarną, pełną życzliwości i ciepła posługę duszpasterską dla wiernych naszej parafii. Okazją ku temu jest Msza święta w intencji Ks. Czesława, którą odprawimy w dzisiejszą niedzielę (25 czerwca) o godz. 9.00.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich na IV Pilski Wieczór Chwały na Deptaku, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę (25 czerwca) o godz. 20.00 na ul. Śródmiejskiej.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:

- w środę (28 czerwca) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

- w czwartek (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Dzień Papieski Franciszka. Msze święte odprawiamy o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 – wszystkie z kazaniem. Taca z tej Uroczystości jest przeznaczona na cele ogólnokościelne – na tzw. Świętopietrze (utrzymanie instytucji watykańskich). W tym dniu Ks. Bp Paweł Cieślik oraz nasz Ks. Paweł obchodzą swoje imieniny. W naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnych Solenizantach. Msza św. w intencji Ks. Pawła będzie odprawiona w dniu Imienin o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W piątek (30 czerwca) zakończenie Nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada I sobota miesiąca lipca.

Msza o godz. 7.00, a po niej cząstka Różańca św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy

6. W okresie wakacyjnym nie będzie odwiedzin chorych z racji I piątku.

7. Od soboty (1 lipca) rozpoczyna się w naszej parafii wakacyjny porządek nabożeństw:

Msze święte w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) odprawiamy:

Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodzieżowej o godz. 15.00

Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

8. W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej:

Kancelaria parafialna będzie czynna:

w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,

w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

Uwaga: w sytuacjach losowych o każdej porze.

9. W przyszłą niedzielę (2 lipca) Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

10. Ofiary składane do puszki w tym dniu są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

11. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego we wtorek (27 czerwca) na o godz. 18.00, a po nabożeństwie spotkanie formacyjne tej wspólnoty.

12. W Dniach 28-31 lipca Wspólnota Modlitewna „Apostolat Maryjny” organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i dalej. Zapisy u Pani Marii.

13. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla par nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Rubinowa (cała).

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”.

15. Wszystkim rozpoczynającym czas urlopów i wakacji życzymy – miłego, ubogacającego i bezpiecznego wypoczynku! Dzieci i ich Rodziców, wychowawców kolonijnych zachęcamy do korzystania z Mszy świętych niedzielnych, gdziekolwiek by byli.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Czesława Szulc, śp. Krystynę Tużylak. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Piła, 25 czerwca 2017r.                           Ks. Stanisław Oracz – proboszcz

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265703