XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017r.

1. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Nabożeństwa odprawiamy po Mszy św. wieczornej połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła (dzisiaj o g. 17.30). W czwartek kończymy oktawę Bożego Ciała. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci sypiących kwiaty dla Pana Jezusa.

2. W najbliższy piątek (23 czerwca) Msza św. o godz.8.00 (rano) będzie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami oraz Grona Pedagogiczne naszych szkół do dziękczynnej modlitwy za miniony rok szkolny i o szczęśliwe wakacje dla wszystkich.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

- w środę (21 czerwca) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w piątek (23 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i „słodkiego” podsumowania całej Oktawy Bożego Ciała.

- w sobotę (24 czerwca) – Uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

Jest to Dzień Święta Patronów naszego miasta: Świętych Janów (Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty), których nadała Stolica Apostolska. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkie sprawy mieszkańców naszego miasta.

4. Młodzież naszej parafii z Ks. Pawłem – ich Opiekunem na czele składa serdeczne podziękowanie za zrozumienie i wsparcie ich planowanych wyjazdów na wakacyjne rekolekcje. Podczas zbiórek w ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 5324 zł. Za okazaną hojność i życzliwość składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”. Naszą wdzięczność wyrazimy także poprzez pamięć w naszych modlitwach.

5. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Uroczystości Bożego Ciała, Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie. Dziękujemy wspólnotom i grupom oraz innym ludziom dobrej woli, którzy budowali piękne ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i paniom katechetkom oraz rodzicom za opiekę nad nimi; działkowiczom za kwiaty i prosimy o jeszcze. Osobne podziękowanie kierujemy do wszystkich niosących podczas procesji sztandary, feretrony, baldachim.

Panom zaangażowanym w rozwiezienie i przywiezienie konstrukcji ołtarzowych; służbie liturgicznej ołtarza, Panu Organiście za podtrzymywanie śpiewu, Panu Andrzejowi i Siostrze Zofii za porządek w kościele. Nadleśnictwu Zdrojowa Góra za ofiarowane brzózki, a Firmie Pana Madeja za ich przywiezienie; pilskiej Policji za zabezpieczenie przejścia procesji. Wszystkim za świadectwo wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na IV Pilski Wieczór Chwały na Deptaku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (25 czerwca) o godz. 20.00 na ul. Śródmiejskiej.

7. W poniedziałek (19.06.) po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i rodziców w salce na podsumowanie roku. Obecność obowiązkowa.

8. Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii organizuje w dniach 4-5 lipca pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Warszawy. Bliższe informacje i zapisy u Pani Halinki Kowal – szefowej tej wspólnoty.

9. W Dniach 28-31 lipca Wspólnota Modlitewna „Apostolat Maryjny” organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i dalej. Zapisy u Pani Marii. Szczegóły na afiszach w gablocie Apostolatu

10. W dzisiejszą niedzielę (18 czerwca) po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.

11. Z końcem czerwca br. Ks. Czesław osiągnąwszy wiek emerytalny zakończy pięcioletnią posługę duszpasterską w naszej parafii i uda się na zasłużoną emeryturę w swoje piękne, rodzinne strony do Lublina. Jako wspólnota parafialna chcemy wyrazić Ks. Czesławowi ogromną wdzięczność za jego ofiarną, pełną życzliwości i ciepła posługę duszpasterską dla wiernych naszej parafii. Okazją ku temu będzie Mszą święta w intencji Ks. Czesława, którą odprawimy w przyszłą niedzielę (25 czerwca) o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy wspólnoty i grupy modlitewne do wyrażenia wdzięczności wobec Ks. Czesława.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Przyszło 4 osób i Pani Ewa z Caritasu. W najbliższą sobotę (24 czerwca) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców przy ul. Obrońców Helu, Armii Krajowej.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Michała Chrząszcz, którego pogrzeb będzie w poniedziałek (19 czerwca): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o godz. 13.00. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Piła, 18 czerwca 2017 r.              Ks. Stanisław Oracz – proboszcz

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265701