NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11.06.2017 r.

 

1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest pod znakiem Najświętszej Trójcy – największej Tajemnicy naszej wiary. Dzisiaj kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2. Dzisiaj sercem i szczególną modlitwą otaczamy Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w I rocznicę Jego konsekracji biskupiej.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

- we wtorek (13 czerwca) – wspomnienie św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła

- W środę (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michala Kozala, biskupa i męczennika.

- w sobotę (17 czerwca) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

4. W najbliższy Czwartek - Uroczystość Najświetszego Ciała i Krwi Chrystusa - BOŻE CIAŁO

Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.

Po Mszy św. o godz. 15:00 (ok. 16:00) wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego Osiedla. Trasa Procesji Bożego Ciała: ul. Salezjańska, przejście przez Aleje Wojska Polskiego, ul. Matwiejewa, Chorwacka, Lotnicza, Kraszewskiego i powrót do Kościoła.

Ołtarze będą usytuowane:

I - przy Bloku - ul. Wojska Polskiego 41F

Odpowiada Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSPJ z Ks. Proboszczem

II - Plac Parkingowy przy ul. Kopernika 2

Odpowiada młodzież oazowa i akademicka z Ks. Pawłem

III - przy ul. Lotniczej

Odpowiada Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z ks. Dariuszem

IV - przy ul. Kraszewskiego

Odpowiadają Rodzice Ministrantów i Lektorów z ks. Grzegorzem.

Uwaga! Niezależnie od osób odpowiedzialnych serdecznie zapraszamy i prosimy Rodziny zamieszkujące w pobliżu ołtarzy o łaskawe i ochotne włączenie się w przygotowanie najpiękniejszych ołtarzy dla Pana Jezusa.

Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i młodsze zapraszamy do sypania kwiatków Panu Jezusowi. Prośba do działkowiczów - o kwiaty dla dzieci. Można je składać do Pań katechetek, Księży lub bezpośrednio do Zakrystii. Za okazane zrozumienie i pomoc – serdeczne Bóg zapłać!

Bardzo prosimy wiernych naszej parafii o większą odwagę w dekorowaniu okien naszych domów – flagami, emblematami i obrazami religijnymi na Boże Ciało. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

Próby sypania kwiatków ustalają i przekazują dzieciom panie katechetki w szkole.

5. Ogólnopilska Procesja Bożego Ciała będzie w porządku następującym:

– o g. 9.30 zostanie odprawiona przy ołtarzu polowym przed Kościołem Św. Rodziny a następnie wyruszy procesja tradycyjną trasą do Kościoła pw. Sw. Antoniego.

W procesji ogólnopilskiej biorą udział przedstawiciele Grup i Wspólnot ze sztandarami ze wszystkich Pilskich Parafii. Nadto zachęcamy do udziału dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe i Służbę Liturgiczna Ołtarza.

6. We wtorek (13 czerwca) Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Tym razem zapraszamy dzieci wraz z rodzicami (zwłaszcza pierwszokomunijne) ze względu na niedawny Dzień Dziecka i 100 rocznicę objawień w Fatimie, których świadkami były właśnie dzieci. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20.00 poprowadzą dzieci wraz z rodzicami. Podczas tego nabożeństwa dzieci odmówią akt ofiarowania Matce Bożej swoich rodziców, rodzice – akt ofiarowania swoich dzieci opiece Matce Najświętszej.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Złota, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnik między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103 i powrót deptakiem do kościoła.

Rozważania różańcowe i Różaniec poprowadzą dzieci pod okiem Pań Katechetek.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą dzieci, jak i rodzice uczestniczący w nabożeństwie.

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji.

Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Dariusz.

7. We wtorek (13 czerwca) na godz. 19.00 do kościoła akademickiego zapraszamy młodzież III klas gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania na podsumowanie roku formacyjnego.

8. Również we wtorek (13 czerwca) odpust w Parafii pw. św. Antoniego w Pile. Suma odpustowa o 18.30 Ks. Proboszcz tamtejszej serdecznie nas zaprasza.

9. Dzisiaj po Mszach św. młodzież naszej parafii prosi o wsparcie finansowe wyjazdów rekolekcyjnych (m.in. do Rzymu). Za każdy gest dobroci składamy „Bóg zapłać!”.

10. Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Pile zaprasza na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się po procesji Bożego Ciała przy kościele parafialnym.

11. W przyszłą niedzielę (18 czerwca) po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla nowożeńców za dekoracje kwiatowe w naszym kościele. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Armii Ludowej, Partyzantów, Batalionów Chłopskich, Czwartaków.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Mieczysława Nowaka, śp. Mariana Bąk, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (12.06.): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Piła, 10 czerwca 2017 r.               Duszpasterze Parafii

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265696