1. Zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka i decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji odbywa się dzisiaj specjalna zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Za okazane zrozumienie z góry serdecznie dziękujemy.

 

2. Dzisiaj również w Pilskiej PWSZ im. Ks. Stanisława Staszica przy ul. Podchorążych 10 odbywa się

V Wielkopolski Festiwal Chórów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Zwyczajem lat ubiegłych,

w ramach tego festiwalu, gościmy w naszym kościele Chór Uczelniany „Comenius” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Chór będzie śpiewał podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Po zakończonej Mszy św. da krótki koncert pieśni w kościele, na który serdecznie zapraszamy.

 

 

3. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy dzisiaj (24 kwietnia) na Drogę Światła połączoną z prezentacją wolontariuszy, którą rozpoczniemy o godz. 19.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, a zakończymy w parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego.

 

4. Jutro (25 kwietnia) przypada VII rocznica święceń biskupich Biskupa Krzysztofa Zadarko. Sercem i modlitwą otaczamy osobę Księdza Biskupa i Jego pasterskie posługiwanie w naszej Diecezji.

 

5. W środę (27 kwietnia) o godz. 16.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego, a po nim Msza święta o godz. 18.00 w intencji tej wspólnoty.

 

6. W najbliższą sobotę (30 kwietnia) ministranci wyjeżdżają na Diecezjalny Zlot Ministrantów do Skrzatusza.

 

7. W przyszłą niedzielę (1 maja) rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. W niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Dla dorosłych codziennie po Mszy wieczornej ok. godz. 18.30.

 

8. Miesiąc maj to także najpiękniejszy miesiąc roku, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Maryi. Zwyczajem lat ubiegłych, przez cały miesiąc maj, gromadzimy się w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 20.00 na Apelu Jasnogórskim. W niedzielę Apel Jasnogórski jest na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – dla mieszkańców całej Piły. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych tradycją uświęconych maryjnych nabożeństwach.

 

9. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic. Tradycyjne ofiary do puszki w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie naszego koszalińskiego seminarium duchownego.

 

10. W przyszłą niedzielę nie będzie wyjątkowo Mszy świętej akademickiej. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia się na uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Koszt 600 zł. Informacje szczegółowe i zapisy u Ks. Pawła.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Krasińskiego (cała).

 

12. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy Ołtarza św. Jana Pawła II w naszej Kolegiacie, składamy serdeczne podziękowanie. Do tej pory wierni złożyli 8030 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Więcej…

 

 

Więcej…

 

Więcej…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27.03.2016r.

 

Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze wszędzie i do każdego ludzkiego serca. Niech ona będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem w wieczności.

Wszystkim naszym Parafianom i zacnym, miłym Gościom życzymy: aby przeżywając te Święta wierzyli, że Pan rzeczywiście Zmartwychwstał, że jako Zmartwychwstały żyje i jest pośród nas, i aby ta prawda przeniknęła nasze wnętrza i wkroczyła w nasze codzienne życie.

Życzymy również wiele serdecznych, radosnych i podniosłych chwil przeżywanych w gronie najbliższych, gości i przyjaciół. Szczęść Boże!

 

1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL

i kształcenie w diecezji. Jutro Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Kancelaria parafialna nieczynna.

 

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.

 

3. Dyrekcjom, Nauczycielom i Wychowawcom oraz Katechetkom i Katechetom ze Szkoły Podstawowej

nr 7 i Zespołu Szkół nr 3 w Pile, Centrum Kształcenia „Nauka” przy ul. Warsztatowej, a także Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Ceglanej, składamy wyrazy podziękowania i wdzięczności za pomoc

w zorganizowaniu Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych dla dzieci i młodzieży. Serdeczne Bóg zapłać!

 

4. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odpust w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie. Zaznaczamy, że ta świątynia w naszym mieście jest Kościołem Stacyjnym Jubileuszu Miłosierdzia. Suma odpustowa o godz. 12.30. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

 

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszki na cele charytatywne

w parafii i w diecezji.

 

6. Wspólnota Emmanuel i Oaza młodzieżowa z Ks. Pawłem na czele, zapraszają w piątek, 1 kwietnia po Mszy św. Wieczornej ok. godz. 18.45 do Kościoła Akademickiego na „Wieczór modlitwy o Miłość Miłosierną dla nas”.

 

7. W nadchodzącym tygodniu przypada I piątek i I sobota kwietnia.

Okazja do spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej będzie w najbliższy piątek w godz. od 16.00 do 17.00. Tego samego dnia na godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic. W sobotę natomiast Msza św. o godz. 7.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po niej cząstka Różańca w tej samej intencji.

Spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego przełożone jest na 4 kwietnia na godz. 16.00.

 

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy świętej zmiana tajemnic. W tym dniu ofiary do puszki są przeznaczone na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec koszalińskiego Seminarium Duchownego.

 

9. Pochówek dzieci utraconych 2 kwietnia 2016 r. Msza św. o godz. 11.00 w kaplicy przy Parafii pw. Św. Jana Bosko w Pile. Po Mszy św. dalsza ceremonia na Cmentarzu Komunalnym.

 

10. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na cykliczną Konferencję poświęconą tym razem problemowi „Przewlekle chory w domu”, która odbędzie się 9 kwietnia (sobota) od godz. 10.00. Miejsce Konferencji – Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Okrzei 9. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Liturgii Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalnego. Słowa szczerej wdzięczności Ks. Proboszcz kieruje w stronę Księży Wikariuszy, Księdza Diakona Karola, Kleryka Mariusza, Siostry Zofii i Pań Katechetek. Serdecznie dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – Lektorom, Ministrantom Młodszym i Starszym, Kandydatom, którzy pod czułym okiem Ks. Grzegorza pięknie i z zaangażowaniem uczestniczyli

w celebracjach Liturgii Wielkiego Tygodnia.

Ślicznie dziękujemy Scholi Młodzieżowej i innym osobom spoza scholii za przygotowanie pod kierunkiem

Ks. Pawła pięknego śpiewu podczas Liturgii Triduum Paschalnego.

Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Pana Krzysztofa – Organisty i Pana Andrzeja – Zakrystianina.

Pięknie dziękujemy Państwu Agnieszce i Markowi Przybylskim a także innym Małżeństwom z Kościoła Domowego oraz Dzieciom z naszej świetlicy socjoterapeutycznej, którzy pod kierunkiem Ks. Dariusza budowali gustowny Grób Pański. Nadto dziękujemy Panu Mariuszowi Szulcowi – Właścicielowi Klubu Muzycznego „Scena” w Pile oraz Panu Dyrektorowi Regionalnego Centrum Kultury Stanisławowi Dąbkowi za użyczenie reflektorów oświetlających Grób Pański.

Dziękujemy także Parafianom za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty dekorujące Grób Pański i ołtarze.

 

12. Słowa podziękowania kierujemy w stronę Rodziców Ministrantów, którzy pod kierunkiem Ks. Grzegorza wykonali piękny ołtarz adoracji – Ciemnicę w kaplicy św. Maksymiliana.

 

13. W imieniu Caritas i całej Parafii pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pięknie odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych dla rodzin naszej Parafii, którym żyje się trudniej. Za każdy złożony produkt do koszy podczas zbiórki w marketach, jak i postawionych w Kościele (a było tego wiele) serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także tym Parafianom, którzy wspierają finansowo nasze przedsięwzięcia wrzucając ofiary do skarbony w Kościele oraz wpłacając ofiary na konto Caritas Parafii – za co możemy dokupić więcej produktów.

Szczególne podziękowania należą się Firmom Pana Krzysztofa Kurzaca, Państwa Lidii i Krzysztofa Zarbock oraz właścicielom Marketu „Stokrotka”, a także naszym młodym Wolontariuszom za pomoc oraz zaangażowanie w przeprowadzeniu zbiórki żywności.

 

14. Słowa serdecznego podziękowania składamy wielu Parafianom, Urzędom, Instytucjom, Uczelniom, Parlamentarzystom i Osobom prywatnym za okazaną życzliwość, pamięć i składane, nadesłane nam Księżom i Siostrze Zofii świąteczne życzenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie. Bóg zapłać!

 

15. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom z domu przy ul. Słowackiego 20 i 22 za gruntowne sprzątanie Kościoła na święta, nadto innym osobom, które w minioną środę i sobotę pomagały przygotować naszą świątynię do radosnego świętowania. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!”

W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 24, 26, 28.

 

16. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy Ołtarza św. Jana Pawła II w naszej Kolegiacie składamy serdeczne podziękowanie. Dotychczas zebrano 4050 złotych. Bóg zapłać!

 

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Raz jeszcze Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na ten świąteczny tydzień Oktawy Wielkiej Nocy życzymy pogody ducha, obfitości łask Bożych Zmartwychwstałego Pana.

 

ks. Stanisław Oracz

Proboszcz Parafii

 

 

 
Więcej artykułów…
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Liczba odwiedzin
Odsłon : 947283