1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest pod znakiem Najświętszej Trójcy – największej Tajemnicy naszej wiary. Dzisiaj kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

 

2. Dzisiaj o godz. 12.00 Ks. Karol Świergosz - Neoprebiter odprawi swoją Prymicyjną Mszę świętą

w naszym kościele. Ta Msza jest zarazem dla naszej wspólnoty parafialnej Sumą Odpustową ku czci Patronki Parafii - NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy świętej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, a następnie Ks. Neoprezbiter udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego, z którym jest związany odpust zupełny na prawach papieskich.

 

3. W najbliższy czwartek (26 maja) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym. Po Mszy

o godz. 15.00 (ok. godz. 16.00) wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego osiedla.

 

Trasa procesji Bożego Ciała:

Ulice: Prusa, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Tetmajera, Kondratowicza, Reja i powrót ul. Złotą do kościoła.

 

Ołtarze będą usytuowane:

I. Na szczycie bloku przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30-34. Odpowiadają Rodzice Ministrantów, Lektorów z Ks. Grzegorzem na czele.

II. Ul. Wyspiańskiego przy posesji nr 26. Odpowiada Kościół Domowy z Ks. Dariuszem na czele.

III. Na szczycie bloku przy ul. Tetmajera 30. Odpowiada Żywy Różaniec, Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa z Ks. Proboszczem na czele.

IV. Na rogu ul. Kondratowicza i Reja 50. Odpowiada młodzież oazowa, akademicka

z Ks. Pawłem na czele.

 

Uwaga: niezależnie od osób odpowiedzialnych, serdecznie prosimy rodziny zamieszkujące

w pobliżu budowanych ołtarzy o łaskawe i ochocze włączanie się w przygotowanie pięknych ołtarzy dla Pana Jezusa.

Dzieci rocznicowe i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów Panu Jezusowi. Stąd gorąca prośba do działkowiczów o kwiaty dla dzieci. Można je składać do pań katechetek, księży lub bezpośrednio do zakrystii. Za okazywane zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

Bardzo prosimy wiernych naszej parafii o większą odwagę w dekorowaniu okien naszych domów – flagami, emblematami, obrazami religijnymi na Boże Ciało. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

Próby sypania kwiatów ustalają i przekażą dzieciom w szkole Panie Katechetki.

 

4. Ogólnopilska procesja Bożego Ciała będzie w porządku następującym:

godz. 9.30 – uroczysta koncelebrowana Msza święta przy figurze św. Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa. Po Mszy świętej wyrusza procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta, w której uczestniczą przedstawiciele grup i wspólnot ze sztandarami ze wszystkich pilskich parafii. Nadto zachęcamy do udziału dzieci i służbę liturgiczną ołtarza.

 

5. W czwartek (26 maja) tradycyjnie przypada Dzień Matki. Sercem i modlitwą otaczamy nasze Mamy, a zmarłym Mamom wypraszamy łaskę nieba.

 

6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się 27 maja o godz. 18.00.

 

7. W najbliższą sobotę (28 maja) w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu odbywa się Diecezjalny Dzień Dziecka, w którym uczestniczą dzieci z naszej parafii. Informacje na temat wyjazdu dzieci otrzymały od pań katechetek. Zachęcamy do uczestnictwa całymi rodzinami w tej pielgrzymce.

 

8. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, której zewnętrznie dzisiaj oddajemy cześć poprzez odpust parafialny.

 

9. W środę (25 maja) swoje Imieniny obchodzi Ks. Grzegorz. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łaskawości nieba oraz ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który Go wybrał – niech Go umacnia i wspiera na drodze apostołowania. Msza święta

w intencji Ks. Grzegorza będzie odprawiona w dniu Imienin (25 maja) o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

10. 4 czerwca młodzież akademicka i oazowa wraz z Ks. Pawłem organizuje wyjazd na spotkanie lednickie. Koszt całodziennego wyjazdu wynosi 20 zł. Zapisy i szczegóły u Ks. Pawła. Zapraszamy!

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla Siostry Zofii i Pani Ewy z Caritasu za dekoracje kwiatowe w naszym kościele. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Krasińskiego - cała.

 

12. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy Ołtarza św. Jana Pawła II w naszej Kolegiacie, składamy serdeczne podziękowanie. Do tej pory wierni złożyli 10780 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jana Banach, śp. Stanisława Lecha, którego pogrzeb będzie w poniedziałek – Msza o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Więcej…

 

 

Więcej…

 

Więcej…

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 275 gości 
Liczba odwiedzin
Odsłon : 968977