1. Dzisiaj na Mszy św. godz. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci - szczególnie te, które w tym roku szkolnym rozpoczęły naukę.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

- we wtorek- 27 września– wsp. św. Wincentego a Paulo, prezb.

- w środę - 28 września – wsp. św. Wacława, prezb. i męcz.

- w czwartek – 29 września – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała oraz wsp. bł. Dariusza, prezb. i męczennika. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz. Już dzisiaj życzymy drogiemu solenizantowi obfitości Darów Nieba. Niech Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan, który go wybrał, nieustannie go umacnia i wspiera w trudzie apostołowania. Szczęść Boże! Msza św. w intencji Ks. Dariusza o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy! W naszych modlitwach pamiętamy także o Solenizancie - Ks. Prałacie Rafale Zięciaku – byłym naszym Proboszczu.

- w piątek - 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK; w tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Hieronim Jopek – nasz rodak i Pan Hieronim Słomianowski – szef Rady Parafialnej. Obu Solenizantom życzymy łaskawości Nieba i opieki Matki Najświętszej, Panu Hieronimowi szczególnie łaski zdrowia.

- w sobotę – 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zak. i dK

3. W najbliższy czwartek w kościele św. Rodziny Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji Dyrekcji, nauczycielui, wychowawców oraz uczniów Szkoły „Centrum Szkolenia Nauka” przy ul. Warsztatowej z okazji XX-lecia działalności placówki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Mszę świętą.

4. W piątek (30 września) w naszym kościele o godz. 10.00 będzie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji byłych i obecnych pracowników, nauczycieli i wychowawców oraz wychowanków z okazji Jubileuszu 70-lecia słynnego „Mechanika” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1). Na powyższą uroczystość serdecznie zapraszamy obsolwentów tej szkoły, obecnych uczniów oraz grono pedagogiczne. Bliższe informacje na plakatach w przedsionkach kościoła.

5. W najbliższą niedzielę (2 października) uroczysta Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona z okazji Inauguracji Nowego Roku Akademickiego w PWSZ im. Ks. Stanisława Staszica. W imieniu Rektoratu Uczelni serdecznie zapraszamy wszystkich Profesorów, Wykładowców, Studentów oraz Sympatyków ten placówki.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada I sobota października. Wyjątkowo w tym miesiącu, ze względu na zajęcia duszpasterskie, odwiedzamy chorych przed pierwszym piątkiem tj. 1 października (sobota) w godzinach przedpołudniowych. Ks. Grzegorz swoich chorych odwiedzi w sobotę – 8 października.

7. Od sobotę, 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.

W miesiącu październiku, za nabożne odmówienie jednej cząstki Różańca św. - pięć tajemnic

– w kościele lub w kaplicy, można uzyskać Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:

- dla wszystkich: codziennie, po mszy św. wieczornej, w niedzielę i święta o godz. 17.30

- dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30

- dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy św. (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tak z klas gimnazjalnych, jak i z klas ponadgimnazjalnych).

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

8. 27 września o godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie Apostolatu Maryjnego, natomiast w sobotę

(1 października) Msza św. o godz. 7.00, a po niej cząstka Różańca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca, po Mszy zmiana tajemnic.

W tym dniu ofiary do puszki składamy na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

10. Od 6 października przez kolejne 10 czwartków zamierzamy w naszej parafii zorganizować Kurs „Alpha”, który adresowany jest szczególnie do osób stojących na tzw. peryferiach Kościoła. Zachęcamy o propagowanie tej inicjatywy, która we wspólnotach parafialnych przynosi piękne owoce w postaci pogłębienia wiary, powrotu do modlitwy, do wspólnoty Kościoła. Jeśli macie wśród bliskich taką osobę, którą chcielibyście zaprosić na ten kurs, można przy wyjściu z kościoła wziąć ulotkę, na której znajduje się zaproszenie, podstawowe informacje i formularz zgłoszeniowy.

11. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców z piątku i soboty za dekorację ołtarza w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Trentowskiego 13,15,17, 19.

12. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy Ołtarza św. Jana Pawła II w naszej świątyni, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli przybyło 150 zł.

W związku z tym, że wiele rodzin zwyczajem lat ubiegłych wpłacając ofiary na kościół, chce później odpisać kwotę jako darowiznę na cele kultu religijnego, podajemy nr konta parafialnego, dostępny także na stronie internetowej naszej parafii (www.wspomozycielka.pl): Bank PeKaO SA II Oddział w Pile: 70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” płyta z głośnym filmem „Bóg nie umarł”. Jest jeszcze do nabycia najnowszy numer naszej parafialnej „Wspożycielki”. Od dzisiaj również rozprowadzamy Kalendarze Skrzatuskie na 2017 rok w cenie 8 zł.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Wojciecha Jerzakowskiego, śp. Kazimierza Józefa Głyżewskiego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 25 września 2016 r.                                    Ks. Stanisław Oracz - proboszcz

 

 

Więcej…

 

Więcej…

 

 

Więcej…

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1068547