OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22.11.2015r.

 

Uroczystość dzisiejszej Niedzieli – ostatniej Niedzieli roku liturgicznego ukazuje nam prawdę,, że na końcu czasów jedynym Panem i Królem Wszechświata będzie Jezus Chrystus. Jego Królowanie i Panowanie już wzrasta i dokonuje się w nas, kiedy wybieramy życie Ewangelią, a więc miłość, prawdę, dobro i pokój.

W dniu dzisiejszym za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, można uzyskać odpust zupełny . Po Mszy świętej o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia.

 

1. Dzisiaj w naszym kościele, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 uroczysta Promocja Lektorów dla Parafii naszego Dekanatu.

 

2. W najbliższy piątek, 27 listopada, o godz. 18.00 Msza święta w olejną rocznicę Objawień Cudownego Medalika, a po Mszy świętej Wieczór Maryjny, na który serdecznie zapraszamy! Podczas Mszy świętej będzie uroczyste przyjęcie do Maryjnych Krucjat Modlitwy: Dzieci za dzieci i Młodzieży za młodzież. Zapisy przy wyjściu z kościoła lub u p. Andrzeja.

 

3. Caritas naszej parafii pragnie poinformować, iż w najbliższą sobotę, 28 listopada, będą przeprowadzać zbiórkę żywności w Marketach na terenie naszego Osiedla tj.: Lewiatan, Intermarche i Stokrotka (jest to nowy sklep przy ul. Matwiejewa). Celem tej zbiórki jest przygotowanie paczek żywnościowych na święta dla najuboższych Rodzin naszej parafii.

 

4. Wspólnota Emmanuel zaprasza na cykl spotkań adwentowych dla małżeństw. Konferencje będą głoszone przez zespół ze Szczecina zajmujący się prowadzeniem rekolekcji weekendowych „Miłość i prawda”. Spotkania będą się odbywać w dniach: 6, 13, 29 grudnia 2015 r. o godz. 17.40 w Parafii pw. NMP Królowej Polski przy ul. Podchorążych 17 w Pile.

 

5. W przyszłą Niedzielę Msza święta o godz. 10.30 będzie odprawiona w intencji wiernych zmarłych wspominanych w tegorocznych Wypominkach.

 

6. Przyszła Niedziela to I Niedziela Adwentu. Od tej Niedzieli będzie można w naszej parafii zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na Wigilijny Stół.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania pracy katolickiej.

 

8. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy przygotowali nasz kościół i kaplicę do niedzielnej Eucharystii. Z domów przy ul. Mickiewicza 123, 125, 127 przyszło 5 osób. Serdeczne Bóg zapłać!

W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów 129, 131, 133.

 

9. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia, a w szczególności tym, którym patronuje św. Cecylia – Patronka dnia dzisiejszego, a więc Panu Krzysztofowi – Organiście, Scholi dziecięcej i młodzieżowej, życzymy dobrych klimatów oraz ciągłego rozwoju pod czułą opieką i wstawiennictwem św. Cecylii – Patronki muzyki i śpiewu kościelenego. Szczęść Boże!

 

 

Ks. Stanisław Oracz – proboszcz

 

 

Więcej…

 

 

Więcej…

 

 

Więcej…

 

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Liczba odwiedzin
Odsłon : 765048