1. Trwają Światowe Dni Młodzieży realizowane w diecezjach polskich. Także i w naszej diecezji mamy szczęście i łaskę gościć pielgrzymów z dalekich stron świata. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Mszę św. z udziałem pielgrzymów ze Szwajcarii o godz. 12.00 w naszym kościele. W poniedziałek, w Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu spotkają pielgrzymi goszczeni na terenie całej naszej diecezji. Uroczystej Mszy świętej z posłaniem o godz. 9.00 przewodniczył będzie Ks. Biskup Ordynariusz. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Pragniemy poinformować i zachęcić do uczestnictwa w spotkaniach młodych z Ojcem Świętym w Krakowie i na Jasnej Górze oraz w Oświęcimiu poprzez Telewizję Polską i TV Trwam. Program uroczystości jest ogólnodostępny.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

 

- poniedziałek - 25 lipca – Święto św. Jakuba, Apostoła

 

W tym dniu jest także wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy św. święcenie pojazdów.

Swoje imieniny obchodzą: Bp Krzysztof Zadarko i Bp Krzysztof Stefan Włodarczyk oraz nasz organista Pan Krzysztof. W naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnych Solenizantach.

 

- wtorek – 26 lipca – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

 

Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

- w piątek – 29 lipca – wspomnienie św. Marty

 

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z grupą siódmą (Piła, Jastrowie) w dniach 1-13 sierpnia. Spotkanie z możliwością zapisów: 24.07 (dzisiaj), godz. 19:00, parafia pw. Miłosierdzia Bożego - kościół). Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Zapisy na pielgrzymkę - ks. Mateusz Chmielewski 697574222. Zapisy do Złotej Grupy u duszpasterzy tutejszej parafii. Zwyczajem lat ubiegłym bardzo prosimy o tradycyjny nocleg dla jasnogórskich pielgrzymów w dniu 1 sierpnia ok. godz. 18.00. Za zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

 

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy

ul. Żeromskiego nr: 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 60.

 

6. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy Ołtarza św. Jana Pawła II w naszej Kolegiacie, składamy serdeczne podziękowanie. Do tej pory wierni złożyli 13930 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

W związku z tym, że wiele rodzin zwyczajem lat ubiegłych wpłacając ofiary na kościół, chce później odpisać kwotę jako darowiznę na cele kultu religijnego, podajemy nr konta parafialnego, dostępny także na stronie internetowej naszej parafii (www.wspomozycielka.pl): Bank PeKaO SA II Oddział w Pile: 70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Alfons Preuhs (czyt. Prois), śp. Krystian Fąs, śp. Danuta Pieścikowska pochowana poza Piłą. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Piła, 24 lipca 2016r.

 

 

Więcej…

 

Więcej…

 

Więcej…

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1022545