1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Z tej okazji serdecznie witamy w naszej parafii O. Marka Bakierzyńskiego OMF, pracującego w Woroneżu w Rosji. Naszemu Gościowi życzymy dobrego samopoczucia pośród nas. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Natomiast puszka przeznaczona będzie na misje w Rosji. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach.

 

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św.

 

3. Dzisiaj także o godzinie 17:00 w Sali Miejskiej Invest Park przy ul. Dąbrowskiego 8 odbędzie się koncert charytatywny „Muzycy Pilscy dla Hospicjum w Pile” – wstęp wolny. Przy tej okazji będzie można dobrowolnie wesprzeć to dzieło.

 

4. W najbliższą środę zapraszamy na pierwsze po wakacjach, comiesięczne zasłuchanie w Słowo Boże metodą Lectio Divina. Zasłuchanie rozpocznie się po różańcu w kościele Akademickim ok. godziny 19. Tegoroczny cykl rozważań oparty jest o Słowo Boże z najbliższej niedzieli. Wspólnota Biblijna i Akademicka serdecznie zapraszają.

 

5. Duszpasterstwa młodzieżowe w Pile zapraszają na Noc ze Świętymi, która rozpocznie się w następny poniedziałek (31 października) o godzinie 19:15 w kościele św. Stanisława Kostki. Po modlitwie ruszy Marsz Świętych z ich relikwiami, który zakończy się w Kościele św. Jana Bosko. Po Marszu bal świętych w Oratorium.

 

6. Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych w naszej parafii w najbliższy czwartek (27 października) w godzinach od 16.30 do 18.00. Miejsce spotkania: salki parafialne. W programie m.i.in. konkursy na przebranie za świętego, liczne zabawy, rozpoznawanie postaci Świętych itp.

 

7. W przyszłą niedzielę (30 października) podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00 będzie miała miejsce podniosła Uroczystość Jubileuszu 40-lecia Okręgowego Związku Łowieckiego z udziałem pocztów sztandarowych z całego regionu (ok. 60 pocztów), przedstawicieli leśników i łowczych oraz ich księży kapelanów. Wszystkich sympatyków i zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

8. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

- we wtorek – 25 października – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego

- w piątek – 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi Ks. Biskup Senior Tadeusz Werno. Pamiętajmy

w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie

 

9. W miesiącu październiku gromadzimy się na nabożeństwach różańcowych. Za nabożne odmówienie jednej cząstki Różańca św. - pięć tajemnic – w kościele lub w kaplicy, można uzyskać Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

 

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:

- dla wszystkich: codziennie, po mszy św. wieczornej, w niedzielę i święta o godz. 17.30

- dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z planszami.

- dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy św. (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tak z klas gimnazjalnych, jak i z klas ponadgimnazjalnych).

 

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

 

10. Trwa w naszej parafii Kurs „Alpha”. Chętni mogą jeszcze dołączyć do najbliższego. Spotkania w czwartki o godz. 19.00 w Domu Studenta PWSZ przy ul. Żeromskiego 14.

 

11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie, częściej niż zwykle, nawiedzamy groby naszych bliskich i modlimy się za zmarłych. Szczególną formą tej modlitwy są Wypominki, w których polecamy modlitwie Kościoła przez cały miesiąc listopad naszych zmarłych, wypisując w miarę możliwości czytelnie ich imiona i nazwiska. Kartki wypominkowe możemy zabrać z kościoła od ministrantów z prasą katolicką.

 

12. Już dziś informujemy, że dnia 1 listopada (Uroczystość Wszystkich Świętych) nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00 przy bramie głównej. Natomiast to nabożeństwo na cmentarzu przy posesji naszego kościoła rozpocznie się bezpośrednio po zakończonej Mszy św. o godz. 15.00 (tj. ok. godz. 16.00).

 

13. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie dla Pani Ewy z Caritasu. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Konarskiego 4 a, b, c.

 

14. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy Ołtarza św. Jana Pawła II w naszej świątyni, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli przybyło 750 zł.

 

W związku z tym, że wiele rodzin zwyczajem lat ubiegłych wpłacając ofiary na kościół, chce później odpisać kwotę jako darowiznę na cele kultu religijnego, podajemy nr konta parafialnego, dostępny także na stronie internetowej naszej parafii (www.wspomozycielka.pl): Bank PeKaO SA II Oddział w Pile: 70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, oraz najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”, którą szczególnie polecamy. W zakrystii można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 8 zł.

 

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Marię Bąk, Anetę Żołędziewską, Zenona Polaszka oraz śp. Andrzeja Jessę. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Piła, 23 października 2016 r.                                           Ks. Stanisław Oracz - proboszcz

 

 

Więcej…

 

 

Więcej…

 

Więcej…

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1089243