W czwartkowy wieczór, 18 maja 2017 r., młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. 84 młodych ludzi otrzymało Ducha Świętego, który umacnia do mężnego wyznawania wiary i do postępowania wg jej zasad. Mszy świętej przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk – Biskup pomocniczy naszej diecezji.

Gościa przywitali przedstawiciele rodziców młodzieży.

Młodzi włączyli się w liturgię przez czytanie słowa Bożego, modlitwę powszechną.

 

 

 

 

 

 

Ks. Proboszcz zapewnił Księdza Biskupa, że młodzi pod okiem Księdza Pawła, wsparci opieką animatorów, dobrze przygotowali się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wielu z nich włączyło się w grupy duszpasterskie takie jak Oaza, schola, ministranci.

 

 

Kilka myśli z homilii Księdza Biskupa.

Wszyscy powinniśmy być spragnieni Ducha Świętego. To dobra okazja, by wołać o Jego umocnienie.

Trzeba najpierw pragnąc Ducha Świętego, o czym mówiła nam dzisiaj Ewangelia. To jest Osoba i tej Osoby pragniemy. Oczekujemy, by się obietnica Jego wypełniła. Potwierdzeniem wewnętrznego pragnienia Ducha Świętego będzie wyjście z tego Wieczernika, by głosić Pana Jezusa.

Podczas spotkania Profesora ze studentami, on postawił duży słój i włożył do słoja kamienie, które miał ze sobą i spytał, czy ten słój jest pełen. Potem wsypał żwir do słoja wypełnionego kamieniami, potem spytał czy ten słój jest pełen. Potem wsypał jeszcze drobny piasek morski, który wypełnił słój. Studenci stwiedzili że słój jest pełen, ale profesor wlał jeszcze wodę i spytał czy ten słój jest pełen. Profesor powiedział, że wasze życie jest jak słój który trzeba wypełniać w odpowiedniej kolejności. Najpierw kamienie, czyli najważniejsze sprawy: rodzina, poglądy, potem żwir, czyli mniej ważne, np. hobby itp. Na końcu woda, czyli to co najmniej ważne.

Jeśli Pan Bóg jest na I miejscu, wszystko inne będzie na miejscu właściwym. Niech tym kamieniem będzie Eucharystia, modlitwa poranna i wieczorna, słowo Boże, dobre uczynki miłosierdzia, słuchanie człowieka, właściwy wybór drogi życiowej.

Proszę was, abyście dziś skorzystali daru Ducha Świętego, który pomoże wam wszystko właściwie poukładać, pokazać sprawy najważniejsze. Niech Duch Święty, będzie Światłem i Mądrością we właściwych wyborach. Aby Go codziennie przywoływać. Życzę Wam przyjaźni z Duchem Świętym. Niech ta przyjaźń się dziś rozpocznie i trwa. Jak ją pogłębiać? Prostą modlitwą o Jego obecność, aby uzdalniał od mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. Bez pomocy Ducha Świętego, nie jesteśmy w stanie w głębi wiary wyznać Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

Wołam też osobiście o wielką odwagę dla was, abyście wołali odważnie Ducha Świętego.

Po homilii Ks. Biskupa, młodzi odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodzi przyjmowali sakrament bierzmowania podchodząc w towarzystwie świadków. Mieli na sobie poświęcone krzyże, które założyli im rodzice podczas specjalnego nabożeństwa.

Na koniec młodzi podziękowali Ks. Biskupowi, Księżom, Rodzicom za to, że tę uroczystość mogli przeżyć tak głęboko. Oby tylko pozwolili odtąd Duchowi Świętemu działać w swoim życiu, czego na koniec życzył im Ks. Biskup Krzysztof.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1284249