13 maja 2017 r. minęła 100 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej trojgu dzieciom w Fatimie. Papież Franciszek – pielgrzym fatimski, kanonizował w tym dniu Świętych Hiacyntę i Franciszka. My zaś w naszej wspólnocie parafialnej zgromadziliśmy się na Nobożeństwie Fatimskim, które rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Proboszcza. Na głowie figury Matki Najświętszej jaśniała nowa korona – dar od tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych

Ks. Proboszcz w swojej okolicznościowej homilii podkreślił zatroskanie Maryi, której fatimskie przesłanie jest dziś jeszcze bardziej aktualne niż 100 lat temu. Wskazania Matki Najświętszej tym bardziej są naglące, im więcej szerzy się w świecie i Europie grzech odrzucenia Boga i łamanie Jego praw poprzez np. aborcję, eutanazję, związki jednopłciowe. Jednocześnie orędzie Matki Bożej z Fatimy jako wezwanie do nawrócenia jest nadzieją dla świata, że jeszcze wszystko można odwrócić.

Po zakończonej Eucharystii rozpoczęło się czuwanie fatimskie, któremu przewodniczyła wspólnota Żywego Różańca razem z Honorową Strażą Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 20.00 wyruszyła procesja światła, której towarzyszyła modlitwa różańcowa i śpiewy. Trasa procesji wiodła ulicami: Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Złota. W wielu oknach na trasie procesji można było zobaczyć flagi lub dekoracje religijne.

 

 

 

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosły wspólnoty: I. Żywy Różaniec;

II. Odnowa w Duchu Świętym.

III. Domowy Kościół.

IV. Młodzież parafialna

V. Lektorzy.

Po powrocie do kościoła, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i po błogosławieństwie na zakończenie pieśń „Zapada zmrok”.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1284253