PASTERZ KARMI SWOJE OWCE

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 7 maja 2017 r., podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci klas III z Zespołu Szkół nr 3 w Pile przyjęły po raz pierwszy Jezusa do swoich serc w Komunii świętej. Była to pierwsza grupa licząca 102 dzieci. Uroczystości przewodniczył Ks. Proboszcz, a kazanie okolicznościowe wygłosił Ks. Kanonik Władysław Deryng.

Oto kilka myśli z kazania:

Dzisiejszą uroczystość zapamiętacie do końca życia. Aby wspomnienie z dzisiejszego dnia było jednym z najpiękniejszych w waszym życiu. Przygotowujący zadbali o to, aby tak włąśnie się stało. Każda Msza św. jest taka sama. To prawdziwa Uczta. Dzisiaj Gospodarzem jest sam Jezus Chrystus, który bardzo kocha dzieci, który powiedział: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Ten Jezus karmi na s swoim Ciałem. Ten cud jest tak wielki i tak wielka tajemnica, że niektórzy ludzie w to nie wierzą. Bóg stał się kawałkiem chleba, aby ludzie co tydzień karmili się Nim. Kto nie chodzi na Mszę, ten zaprzecza swojej wierze. Dziękujcie, dzieci, Panu Bogu, że dziś Wasi rodzice są z wami.

Pewien niewierzący chciał wykpić jednego księdza i powiedział do niego: jak Bóg potrafi przemienić chleb w swoje ciało? Ksiądz powiedział: Twoje ciało, potrafi przemienić pokarm na ciało i krew, to czemu Bóg tego nie potrafi.

Znowu niewierzący spytał: Jak tak wielki Bóg potrafi zmieścić się tak małym kawałku chleba. Ksiądz odpowiedział: Krajobraz leżący przed Tobą jest ogromny, a Twoje małe oko potrafi go ogarnąć.

Niewierzący znowu zapytał: a jak Bóg potrafi sprawić, jest obecny w tylu Komuniach. Ksiądz wziął lustro i rzucił, rozbił je na tysiąc kawałków i powiedział: w każdym z tych kawałków możesz zobaczyć teraz swoje oblicze. Człowiek odszedł ze spuszczoną głową. Nie wiadomo czy uwierzył.

W każdej Mszy św. jest obecny Jezus. Nieważne czy odprawia ją Papież, biskup, ksiądz, czy jest w wielkiej katedrze, czy małym kościółku, czy na łące. Wszędzie ten sam Jezus mówi: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje… Te słowa Pan Jezus kieruje do ciebie.

Wszyscy wiemy, po co jemy chleb. Aby żyć, rosnąć. Bóg daje nam swoje Ciało, abyśmy mogli żyć wiecznie.

15 10. 2005 w Watykanie Papież Benedykt XVI powiedział do dzieci pierwszokomunijnych: Zrozumiałem, że Jezus przyszedł do mojego serca, że przyszedł właśnie do mnie, że jest największym Darem.

Drogie dzieci, mam nadzieję, że ta Pierwsza Komunia św. będzie początkiem Waszej przyjaźni z Jezusem Chrystusem na całe Wasze życie.

 

 

 

Do uroczystości przygotowywały dzieci Panie Katechetki: Sylwia Chyła i Ewa Wnuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W darach ołtarza znalazła się m.in. ufundowana m.in. przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych korona na figurę Matki Bożej Fatimskiej w nawiązaniu do 100-lecia objawień fatimskich.

 

O godz. 16.00 dzieci wraz z rodzicami ponownie zgromadziły się w kościele na nabożeństwie majowym, po którym dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki, a wszyscy mogli spokojnie robić pamiątkowe zdjęcia.

Klasa IIIa ZS3

Klasa IIIb ZS3

Klasa IIIc ZS3

Klasa IIId ZS3

Za tydzień w niedzielę o tej samej porze przyjmą I Komunię św. dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1284252