Niedawno informowaliśmy o inicjatywie Szkoły Podstawowej nr 7 podjętej w związku z pamięcią modlitewną o naszych zmarłych. Dzieci z tej placówki zbierały znicze, by zanieść je na groby – szczególnie te opuszczone. Podobny pomysł zrealizowały nauczycielki z Zespołu Szkół nr 3. Obie szkoły są na terenie naszej parafii, gdzie znajduje się także stary cmentarz. Nauczycielki razem z dziećmi odwiedziły to miejsce, sprzątając groby, których nikt nie nawiedza, zapalając świece oraz dołączając modlitwę za tych zmarłych.

To kolejny pomysł zasługujący na pochwałę i zauważenie, by stawał się przykładem dla innych. Cieszymy się, że są nauczycielki, które chcą dzieci wychować do szacunku i modlitewnej pamięci o zmarłych oraz w ten sposób wskazać, że życie człowieka zmienia się, ale się nie kończy.

To ważne – szczególnie w dobie zabawy w Halloween – gdzie ze zmarłych robi się straszydła robiące psikusy ludziom na ziemi. Poza tym stary cmentarz staje się niekiedy miejscem, po którym ludzie chodzą z psami na spacery (nie chodzi o przejście) czasem bez zwracania uwagi na to, że zwierzę chodzi po grobach. Nierzadko można też wieczorami spotkać na tym cmentarzu młodzież, która robi sobie towarzyskie schadzki w tym miejscu, mimo że obok jest park.

 

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265673