Po V spotkaniu wszyscy uczestnicy kursu wyjeżdżają na spotkanie weekendowe. Dla nas miejscem tego spotkania stał się Ośrodek Caritas w Ostrowcu pod Wałczem. Od piątku wieczorem (4 listopada) do niedzieli (6 listopada) poza radosną integracją grupy odbywały się wykłady i spotkania zespołowe, rozmowy, modlitwa.

 

To Ośrodek St Liborius w Ostrowcu, tu byliśmy

W piątkowy wieczór (4 listopada) Ks. Dariusz Stachula podjął temat: Dlaczego i jak czytać Biblię? Rozpoczęło się od tego, że Biblia wylądowała na ziemi, ale potem zostało wyjaśnione, że Pismo święte jeśli jest używane, staje się Księgą Życia, a nieużywane staje się kilogramem zbędnej makulatury. Biblia to List Boga do człowieka, Ojca do dziecka.

Przedpołudniowy wykład w sobotę (5 listopada) poprowadził Ks. Piotr Szczepaniuk – Dyrektor Ośrodka w Ostrowcu. Temat wykładu: Kim jest Duch Święty? Prowadzący zwrócił uwagę, że Duch Święty jest przede wszystkim Osobą, przedstawił naukę Kościoła na temat Ducha Świętego w Katechizmie Kościoła Katolickiego, a także omawiając Trzecią Osobę Trójcy w świetle ikony A. Rublowa.

Południowy wykład „Co czyni Duch Święty?” poprowadziła gościnnie Pani Jolanta Bauer – ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Trzecia Osoba Trójcy Świętej uczy nas rozmawiać z Bogiem. Pomaga w modlitwie, uczy nas miłości cierpliwej.

Popołudniowy wykład „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym” prowadziła Pani Halina Łuś. Duch Święty pragnie napełniać ludzi, by przyjść im z pomocą. Jednocześnie swoją obecność często manifestuje różnymi zjawiskami zewnętrznymi: ciepło, spoczynek w Duchu, modlitwa językami. Po wykładzie nastąpiła modlitwa o wylanie Ducha Świętego na uczestników.

Wieczorem w sobotę mieliśmy "POGODNY WIECZÓR" - zdjęcia mówią same za siebie... działo się wesoło :)

Zaczyna się :)

"Bóg Ciebie kocha"

Muzyka łagodzi obyczaje

Będzie, będzie zabawa :)

"Jesteś grzesznikiem i Bóg Ciebie podnosi"

Jaskółka :)

Rolnik szuka żony

Rozwal balonik, będzie niespodzianka

zaufanie :)

nasze alfowe MISSki :)

6 listopada - radosne uwielbienie podczas Eucharystii

godzina świadectw - niezwykle mocne świadectwa

"medale i nagrody od biskupa" ;) - pożegnalny obiad

 

DRUGIE SPOTKANIE - 13 PAŹDZIERNIKA

13 października (czwartek) o godz. 19.00 w Domu Studenta PWSZ przy ul. Żeromskiego po raz drugi zgromadzili się uczestnicy kursu Alpha. Pojawiły się nawet nowe osoby. Oczywiście pierwsza część spotkania to kolacja. Miła atmosfera, widać, że grupa coraz bardziej się poznaje.

 

Po posiłku głos zabrała Danuta, która dała niesamowite świadectwo, jak odnalazła Boga błądząc najpierw po bezdrożach wiary w New Age, kursy Silwy, rozrywkowe życie.

 

 

 

 

 

 

 

Temat spotkania „Kim jest Jezus?” rozwinął Marcin, który nacodzień jest trenerem personalnym w jednej z pilskich siłowni. Opierając się o własne doświadczenie trenerskie, wskazał, że warto Jezusowi zaufać, być mu posłusznym – tak jak trenerowi – by osiągnąć dobry wynik (życie wieczne). On opowiadał także o swoim odnalezieniu Jezusa, a przez Jezusa swojej narzeczonej. Oba świadectwa były bardzo osobiste, bardzo mocne i poruszające.

Następnie uczestnicy udali się na spotkanie w grupach, w których pogłębiali temat i mogli się wypowiedzieć, porozmawiać. Następne spotkanie 20 października – jak zwykle czwartek, godz. 19.00 w Domu Studenta PWSZ. Zapraszamy, jeszcze można dołączyć.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 6 października w Domu Studenta PWSZ przy ul. Żeromskiego ruszył Kurs Alpha. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze dołączyć, oczywiście mają taką możliwość… A warto! ZGŁOSZENIA: tel. 519175714 E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Poniżej umieszczamy relacje z każdego spotkania.

DZIEŃ PIERWSZY - 6 października 2016

Dzień pierwszy rozpoczął się od uroczystej kolacji z 16 uczestnikami. Następnie wszyscy wysłuchali świadectwa gościa z Wałcza – Pana Krystiana, który spotkał Boga dzięki kursowi. Wykład i niezwykle wzruszające świadectwo „Czy jest w życiu coś więcej” powiedział Pan Daniel. Całość połączona kilkoma piosenkami naszej scholi i dowcipnymi wstawkami prowadzącej Pani Marleny.

 

Czym jest Kurs Alfa?

 

Jest praktycznym wprowadzeniem do życia opartego na wierze chrześcijańskiej. Adresatami kursu są głównie osoby niewierzące i ci, którzy wierząc nie widzą potrzeby chodzenia do kościoła. Jednak kurs jest także pomocą do pogłębienia więzi z Bogiem dla tych, którzy korzystają z sakramentów i regularnie chodzą do kościoła.

Kurs trwa zwykle 10 tygodni z weekendem lub dniem wyjazdowym w połowie tego okresu. Na zakończenie kursu organizuje się tzw. Uroczystą Kolację. Uczestnicy kursu mają wtedy okazję zaprosić swoich znajomych czy rodzinę i pokazać im, czym jest Alfa.

Po wykładzie uczestnicy podzieleni zostają na grupy 10-12 osobowe (które pozostają niezmienne przez cały czas trwania kursu), aby przedyskutować wykład w atmosferze akceptacji wszystkich pytań i poglądów. Każda grupa ma animatora, animatora pomocniczego i dwóch pomocników. Ideę kursu wyjaśnia angielskie słowo ALPHA:

A - Anyone can come – przyjść może każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o wierze chrześcijańskiej,

L - Learning and laughter – uczymy się i śmiejemy,

P - Pasta (makaron) – wspólnie jemy posiłek,

H - Helping one another – wzajemnie sobie pomagamy,

A - Ask anything – pytać można o wszystko; nie ma pytań zbyt prostych, nie ma pytań zbyt trudnych (co najwyżej nikt nie odpowie na nie; ale też nikt się nie będzie z tych pytań śmiał czy uważał je za niestosowne).

Kurs jest wspaniałym narzędziem ożywienia i integracji parafii oraz wspólnot kościelnych. Wielu katolików, którzy zostali chrzczeni i otrzymali inne sakramenty, odczuwa potrzebę ożywienia swojej relacji z Bogiem. Pragną oni wypełnić serce świeżym doświadczeniem Boga. Kurs jest szansą dla nich odkrycia na nowo Boga i Kościoła. Parafie ożywają i wzrastają. Tworzą się nowe wspólnoty.

W Kościele katolickim pierwszy kurs odbył się w roku 1997. Wielu biskupów katolickich w Anglii i na całym świecie publicznie zachęcało i zachęca katolików do uczestnictwa w kursach. Wprawdzie kurs ma korzenie anglikańskie, ale w swojej treści nie zawiera błędów doktrynalnych. W założeniu jest on kursem początkowym. Parafia czy wspólnota, które podjęły się jego przeprowadzenia wprowadzają następnie osoby nawrócone w pełnię wiary katolickiej i życia sakramentalnego.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265678