17 maja 2016 r. w naszym kościele 57 młodych chrześcijan przyjęło sakrament bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka. Pasterz naszej diecezji przewodniczył tej uroczystej liturgii.

Osią przewodnią homilii Księdza Biskupa była osoba Piotra Apostoła, który zapewniał, że nigdy nie zdradzi Jezusa: choćby wszyscy się zaparli, ja się Ciebie nie zaprę. Zaparł się… Ludzkie deklaracje zawodzą. Mówią o tym statystki rozwodów – także w Pile. Ludzie deklarują, że chcą być razem, potem zostaje popiół. Ksiądz Biskup zadawał wymowne pytania: Co zrobić żeby nie przegrywać. Ten sam Piotr, który był naprawdę słaby, nagle jawi się jako gigant. Czy tylko Piotr?

Celebrans nawiązał do dwóch znaków sakramentu bierzmowania, które są bardzo czytelne. Wyciągnięte ręce nad wami i prośba o dar Ducha Świętego. Potem indywidualnie: Przyjmij znamię daru Ducha Świętego. Jednak te gesty nie zastąpią decyzji człowieka. Wszystko zależy od was – mówił Ksiądz do młodych. Duch Święty dzisiaj chce tylko jednego: podarować siebie, byście potrafili być człowiekiem, co kochać umie. Decyzja zależy od was.

 

 

 

 

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1265692