Jestem jednym z parafian naszej umiłowanej kolegiaty, zostałem poproszony przez ks.  Grzegorza, o kilka słów odnośnie Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, którzy mnie bardzo zainteresowali.

W październiku ubiegłego roku Pan Bóg pozwolił, mi spotkać się ze wspólną Cichych Pracowników Krzyża.

Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża powstała 1.11.1950 roku we Włoszech. Jest to wspólnota osób konsekrowanych mężczyzn i kobiet, przede wszystkim doświadczonych cierpieniem. Założycielem był bł. Luigi Novarese, który jako młodzieniec, był zmiażdżony krzyżem cierpienia, w postaci gruźlicy kości, w tym czasie pisał do ks. Rinaldiego przełożonego generalnego księży Salezjanów „ks. Bosco kochał młodzież – otóż i ja jestem młody! Czy zechce ksiądz modlić się o moje uzdrowienie i zaprosić również innych do modlitwy w tejże intencji?”. Gdy czekał na odpowiedź, pewnej nocy przyśniła mu się Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka, którą przedstawia statua w Bazylice w Valentino w Casale, u Ojców Salezjanów. Luigino zapytał Ją wtedy – „Matko moja, czy wyzdrowieję?” – „Tak, w miesiącu mi poświęconym!”; zapytał też – „Zostanę kapłanem?” – Maryja przytaknęła; „Pójdę do nieba?” – Maryja uśmiechnęła się.” I rzeczywiście 17.05.1931 w trzecim dniu nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki, został uzdrowiony. Jednak  do końca życia została mu blizna po wrzodach i noga trochę krótsza, tak że nosił but ortopedyczny.

W latach 1943-1972 pracował na Watykanie w sekretariacie Stanu, to tam zrodziła i ziściła się myśl o powołaniu do istnienia wspólnot: Maryjnej Ligi Kapłanów, Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża – osób konsekrowanych. bł. ks. Luigi Novarese pragnął by wspólnota zagościła w Polsce. Ówczesny bp. Ordynariusz Zielonogórsko – Gorzowski ks. Józef Michalik, wydał zgodę na utworzenie Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie. Cisi mają na uwadze, słowa bł. ks. Novarese,  który  mówił o Cierpieniu z Chrystusem „Grzech ustanowił w świecie cierpienie, śmierć, rozłąkę. Jezus zwyciężając, śmierć nakazuje wszystkim wziąć krzyż wraz z Nim – nie po to, by ustanowić królestwo cierpienia i przegranej, ale królestwo radości. Widzi On, jak życie rozkwita z cierpieniem, które przekształcone przez łaskę staje się źródłem życia i duchowych możliwości dla wszystkich” Cytat pochodzi z pisma wydawanego przez Cichych „Kotwica” nr 5(51) 2010. Na koniec chciałbym poinformować, że Centrum Ochotników Cierpienia, żyjące duchowością bł. ks. Lugiego Novarese powstaje w Pile przy parafii Miłosierdzia Bożego zainteresowanych proszę o kontakt  pod adresem e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jonasz Fąs

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Czytania
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1264026